Aastatel 1922-1967 kuhjati põlevkivi õli tootmise käigus Kiviõli tuhamäele 6,2 miljonit tonni tööstusjäätmeid. 2013 aastal avasime 90m kõrgusel tehismäel aastaringselt põnevaid elamusi pakkuva suusa- ja seiklusturismikeskuse.

Nüüd anname ka lastega peredele suurepärase põhjuse meile suvel külla tulla – avame oma erakordsel maastikul 14 spordi- ja vabaajategevust, mis pakuvad nii 3 kui 40-aastastele ainulaadseid elamusi.

Mõnest elamusest veidi täpsemalt:

  • Põnevkivi kaevandus – kaasahaarav atraktsioon, kus kuue päris ekskavaatoriga saab põnevalt kaevata
  • Tuletõrjeakadeemia – õpetlik kogupereseiklus, mille käigus sõidavad kolm mini-tuletõrjeautot tulekahjupaigale,  “kustutavad” seal vett pritsides maju ja sõidavad siis koju tagasi.
  • Liikluslinnak – eraldi väikelaste alast ning “edasijõudnute” linnakust koosnev seiklus, kus mugavate elektriautode ja kõikvõimaliku liiklusatribuutika abil üksi või koos vanematega põnevalt aega veeta
  • Postidel kõrgseikluspark – igas vanuses ronijate meelispaik, kus seikleja saab neljal erineval kõrgusel liikumissuunda valida ja sõbrad põnevalt kaasaelada. Elamusi lisavad üle tiigi trosslaskumised ja vabalangemishüpe.
  • Mänguväljakud erinevas vanuses lastele – peahoone kõrval ootavad 2-4-aastaseid külalisi puidust mäetraktorile kujundatud tegevused ning veidi eemal ootab suuremaid lapsi pirakas lennuk koos oma lõbustustega.
  • Rattapark – kõiki rattahuvilisi ootavad vinge asfaltkattega pumptrack, kus tõuke- jooksu- või pärisrattaga hullata ning erineva raskusastmega mäestlaskumise rajad.

Pereturismitoodete arendusprojekt
2016-2018

Toetuse saaja – SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus
Projekti nimetus – Kiviõli Seikluskeskuse pereturismitooted

Rahastaja: Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusskeem (PKT), mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Toetuse summa – 1 499 863,25 EUR

 

Avame juunis 2018- jälgi reklaami!